Ásó, kapa, nagyharang | HH 02.14.

ÁSÓ, KAPA, NAGYHARANG | ELKÖTELEZŐDÉS EGY ÉLETRE ISTENNEL ÉS EMBERREL
Felekezetközi beszélgetőest

Vendégeink voltak:

DÁNYI ZOLTÁN / református lelkész
HORVÁTH-HEGYI OLIVÉR / evangélikus lelkész
MOSOLYGÓ PÉTER / görögkatolikus pap
NAGY SÁNDOR / római katolikus pap 

A beszélgetést vezette: 

DANI ZSOLT / baptista lelkipásztor


A házasság mint szeretetszövetség, alapértéke emberi világunknak, túlnyúlik a felekezeti különbségeken, vagy nemzeti kultúrákon, hisz minden társadalomban megtalálhatóak azok a rítusok, amelyek a házasságról, életre szóló elköteleződésről szólnak.

Egyesületünk felkérte városunk felekezeteit – a teljesség igénye nélkül –, hogy egy közös beszélgetés keretén belül járják végig az elköteleződés fogalomkörét, személyes vagy szakmai, lelki szempontból világítsák meg, mit jelent elköteleződni a 21. században egy életre, akár Istenhez, akár emberhez.

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük